OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 24.12.2023 r.

IV Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj wieczorem przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia. Wieczerzę Wigilijną rozpocznijmy od odczytania opisu ewangelicznego narodzenia Jezusa Chrystusa, modlitwy, śpiewu kolędy i przełamania się opłatkiem. Msze św. Pasterki sprawujemy w Skrzynce o godz. 21:30 i w Lipianach o godz. 24:00.
  1. W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. są sprawowane w porządku niedzielnym za wyjątkiem Mszy św. o godz. 8:00.
    W drugi dzień Świąt 26.12. w święto św. Szczepana na Mszy św. o godz. 11:00 święcimy owies. Taca zbierana tego dnia jest przeznaczona na wsparcie Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego i KULu.
  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
    - w środę 27.12. – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Tego dnia w kościele na Mszy św. o godz. 7:00 poświęcimy wino na pamiątkę opatrznościowego uchronienia św. Jana przed śmiercią po wypiciu zatrutego wina.
    - w czwartek 28.12. – święto Świętych Młodzianków Męczenników
  1. W niedzielę 31.12. przeżywamy ostatni dzień roku kalendarzowego. Jest to niedziela Świętej Rodziny, dlatego na wszystkich Mszach św. nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Msze św. tego dnia będą sprawowane w porządku niedzielnym, a zamiast Mszy o 18:00 zostanie odprawiona o godz. 17:00 Msza św. z nabożeństwem dziękczynnym na zakończenie Starego Roku.
  1. Od środy Msze św. w dni powszednie sprawujemy tylko o godz. 7:00. W środy dodatkowo sprawujemy Mszę św. z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy o godz. 9:00, a w piątki także o 9:00 Mszę św. z Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji naszych bliskich zmarłych.
  1. W czasie trwania kolędy biuro parafialne będzie nieczynne. Sprawy pilne umawiamy telefonicznie indywidualnie.
  1. Rozpoczynamy wizytę duszpasterską – tzw. kolędę. W tym roku z kolędą będziemy odwiedzali wyłącznie te osoby i rodziny, które dostarczyły zgłoszenia z zaproszeniem kapłana na wizytę duszpasterską. Plan kolędy na ten tydzień:

- środa 27.12. od godz. 14:00 – Górna, Nad Myślą, Różana, Sikorskiego nieparzyste

- czwartek 28.12. od godz. 14:00 – Sikorskiego parzyste

- piątek 29.12. od godz. 14:00 – Szkolna, Herbowa, Mickiewicza, Myśliborska, Mostowa, Niepodległości

- sobota 30.12. od godz. 10:00 – Skrzynka, Józefin, Mironów, Przywodzie, Osetna, Świerszczyki, Miedzyń, Żarnowo, Prądnik

Będzie także wyznaczony termin kolędy uzupełniającej. Po zakończeniu odwiedzin indywidualnych będzie zorganizowane w styczniu spotkanie w kościele dla wszystkich osób, które chcą spotkać się na wspólnym kolędowaniu, a nie przyjmowały kolędy w swoim domu.

1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania Świąt Bożego Narodzenia w naszej parafii, zwłaszcza za przygotowanie naszego kościoła i jego otoczenia.
  2. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.
  3. W minionym tygodniu odszedł do Pana: +Adrian Szydłowski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…