OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 17.12.2023 r.

III Niedziela Adwentu

1. Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że podczas ubiegłotygodniowej kwesty przeznaczonej na dalszą renowację naszej świątyni oraz z wpłat na konto remontowe parafii i konto stowarzyszenia zebrano 3154 zł. Bóg zapłać za wspieranie tego szczytnego celu.
  1. W dzisiejszą III niedzielę Adwentu rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Głosi je o. Wiesław, Misjonarz Oblat Maryi Niepokalanej. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w dzisiejszą niedzielę na wszystkich Mszach św. oraz w poniedziałek i wtorek na Mszach św. o godz. 10:00 i 18:00, a w Skrzynce o godz. 16:30. W tych dniach nie będzie Mszy św. o godz. 7:00. Spowiedź św. rekolekcyjna i przedświąteczna będzie w poniedziałek i wtorek od 9:30 i od 17:30.
  1. W ostatnim tygodniu Adwentu Msze św. Roratnie w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 18:00. Przed wieczornymi Mszami św. (do soboty włącznie) śpiewamy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Składamy serdeczne podziękowanie Paniom Łucji i Ewie za prowadzenie tej modlitwy.
  1. W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia. Tego dnia Msze św. niedzielne będą odprawiane o godz. 8:00, 9:30 i 11:00, a w Skrzynce o 12:30. Przypominamy, że każdy ma obowiązek uczestnictwa we Mszy Św. w ciągu dnia (samo przyjście na pasterkę nie wypełnia obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w IV niedzielę adwentu). Nie będzie Mszy św. o godz. 18:00 z racji na Wieczerzę Wigilijną.
    Wieczerzę rozpocznijmy od odczytania opisu ewangelicznego narodzenia Jezusa Chrystusa, modlitwy, śpiewu kolędy i przełamania się opłatkiem. Msze św. Pasterki sprawujemy 24.12. w Skrzynce o godz. 21:30 i w Lipianach o godz. 24:00.
  1. Opłatki można jeszcze nabyć w zakrystii. Natomiast świece Caritas można zakupić przed wejściem do kościoła.
  1. Prosimy, aby zgłoszenia z zaproszeniem na kolędę wrzucać do skarbony umieszczonej przed ołtarzem najpóźniej do dzisiejszej niedzieli. Od Świąt Bożego Narodzenia będziemy ogłaszali plan kolędy.
  1. Dziękujemy serdecznie za włączenie się w świąteczne akcje „Paczuszka dla maluszka” oraz „Torba miłosierdzia”.
  1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.