OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 10.12.2023 r.

II Niedziela Adwentu

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
    - w środę 13.12. – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
    - w czwartek 14.12. – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła
  1. Dziś na Mszy św. o godz. 9:30 zostaną poświęcone medaliki i krzyżyki dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej.
  1. Dzisiaj Stowarzyszenie „Zaczynaj” prowadzi comiesięczną kwestę na dalszą renowację naszej świątyni. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.
  1. Zapraszamy na Mszę św. i spotkanie formacyjne młodzież z klasy VIII szkoły podstawowej, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Msza św. i spotkanie odbędą się we wtorek 12.12. o godz. 18:00 w kościele.
  1. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w przyszłą III niedzielę Adwentu. Wygłosi je Ojciec Wiesław - Misjonarz Oblat Maryi Niepokalanej. Rekolekcje potrwają do wtorku.
  1. Poświęcone opłatki można nabyć w zakrystii. Natomiast świece Caritas można zakupić przed wejściem do kościoła (mała świeca w cenie 9 zł, świeca kula – 22 zł, świeca duża – 25 zł).
  1. Prosimy, aby paczki z darami w ramach akcji „Paczuszka dla maluszka” oraz torby miłosierdzia przynosić najpóźniej do niedzieli 17.12.
  1. W sobotę 16.12. o godz. 9:00 odbędzie się przedświąteczne sprzątanie generalne kościoła. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy.
  1. Msze św. Roratnie – przygotowanie na spotkanie z przychodzącym Jezusem Chrystusem w duchu Maryjnym sprawujemy w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 18:00.
  1. Przy wyjściach z kościoła są dostępne indywidualne zgłoszenia, przez które zapraszamy księdza z kolędą do swojego domu. Zgłoszenia prosimy wrzucać do skarbony umieszczonej przed ołtarzem do następnej niedzieli 17.12. Po Świętach Bożego Narodzenia będzie ogłaszany plan kolędy. Będzie również zorganizowane spotkanie kolędowe w kościele.
  1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.
  1. W minionym tygodniu odeszły do Pana: + Antonina Żurkiewicz i Teresa Gręda. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…