OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 03.12.2023 r.

I Niedziela Adwentu

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
    - w czwartek 07.12. – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
    - w piątek 08.12. – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, z racji na przypadającą tego dnia uroczystość, nie obowiązuje nas piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
  2. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i radosny czas przygotowania na spotkanie przychodzącego Pana. Na zakończenie każdej Mszy św. kłaniamy się przed Najświętszym Sakramentem i prosimy o dobre przeżycie kolejnego roku liturgicznego. Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.
    Poświęcamy dziś opłatki na stół wigilijny. Opłatki będzie można nabyć w zakrystii. Natomiast świece Caritas można zakupić przed wejściem do kościoła, mała świeca w cenie 9 zł, świeca kula – 22 zł, świeca duża – 25 zł.
    Nasza parafia włącza się również w akcję „torba charytatywna” organizowaną przez Caritas, torby są dostępne przy wyjściach z kościoła, można je wypełnić produktami żywnościowymi długiej przydatności, środkami czystości oraz chemią gospodarczą. Dary zostaną przekazane osobom najbardziej potrzebującym z naszej parafii.
  3. Podobnie jak w ubiegłym roku, Fundacja Małych Stópek organizuje świąteczną akcję „Paczuszka dla maluszka”. Zachęcamy do zabrania specjalnej bombki, która wisi na choince (na niej znajdują się wszystkie potrzebne informacje). Jest to szlachetna forma pomocy samotnym mamom i ich małym dzieciom, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.
  4. Msze św. Roratnie – przygotowanie na spotkanie z przychodzącym Jezusem Chrystusem w duchu Maryjnym sprawować będziemy w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 18:00, w Skrzynce we wtorki o 16:30. Prosimy, by nie tylko dzieci przynosiły lampiony, dorośli mogą przynosić świece. W Adwencie przed wieczornymi Mszami św. śpiewać będziemy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Tego dnia o godz. 17:00 będzie półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, a o 17:30 odśpiewamy Godzinki.
  6. W piątek 08.12., w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny zostanie odprawione nabożeństwo zwane "Godziną łaski dla świata". Tego dnia zapraszamy do naszego kościoła o godz. 12:00 na wspólną modlitwę.
  7. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca Stowarzyszenie „Zaczynaj” przeprowadzi comiesięczną kwestę na dalszą renowację naszej świątyni. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.
  8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9:30 zostaną poświęcone medaliki i krzyżyki dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej.
  9. W tym roku wizyta duszpasterska, tzw. „kolęda” będzie miała formę taką, jak w roku ubiegłym, czyli na zaproszenia. Przy wyjściach z kościoła są dostępne indywidualne zgłoszenia, przez które zapraszamy księdza z kolędą do swojego domu, pod konkretny adres. Prosimy aby wpisać imię i nazwisko, swój dokładny adres zamieszkania i telefon kontaktowy. Zgłoszenia prosimy wrzucać do skarbony umieszczonej przed ołtarzem do niedzieli 17.12. Po Świętach Bożego Narodzenia będzie ogłaszany plan kolędy, tj. terminy, kiedy księża będą odwiedzali parafian z konkretnych ulic. Będzie również organizowane spotkanie kolędowe w kościele, podobnie jak to było w ubiegłych latach.
  10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.
  11. W minionym tygodniu odeszła do Pana: +Honorata Szabatowska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…