OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 26.11.2023 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
    - w czwartek 30.11. – święto św. Andrzeja Apostoła. Jest to dzień imienin ks. Proboszcza Andrzeja Stolarskiego. Pamiętajmy w modlitwie o dostojnym Solenizancie!
  1. Obchodzimy dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która rozpoczyna ostatni tydzień roku liturgicznego. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy radosny czas przygotowania na spotkanie przychodzącego Pana. Pierwsza część Adwentu ma charakter eschatologiczny i przygotowuje nas na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów. Druga część, rozpoczynająca się 17 grudnia, ma charakter nowenny przygotowującej nas na świętowanie pierwszego przyjścia Pana Jezusa, czyli do Świąt Bożego Narodzenia. Pierwsza niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną Mszą św. i od godz. 17:00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:30. Zapraszamy na nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca o godz. 17:00.
  1. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Na zakończenie każdej Mszy św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem i prosić będziemy o dobre przeżycie kolejnego roku liturgicznego i o dobre przygotowanie na spotkanie z Panem. Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  1. Od przyszłej niedzieli w zakrystii będzie można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny. Natomiast świece Caritas będzie można zakupić przed wejściem do kościoła. Nasza parafia włącza się również w akcję „torba charytatywna” organizowaną przez Caritas, torby są dostępne przy wyjściach z kościoła, można je wypełnić produktami żywnościowymi długiej przydatności, środkami czystości oraz chemią gospodarczą. Dary zostaną przekazane osobom najbardziej potrzebującym.
  1. Nabożeństwa wypominkowe odprawiane są codziennie do czwartku włącznie o godz. 17:30.
  1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.
  1. W minionym tygodniu odeszła do Pana: +Lidia KuchcińskaWieczny odpoczynek racz jej dać Panie…