OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 15.10.2023 r.

XXVIII Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
    - w poniedziałek 16.10. – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, zakonnicy
    - we wtorek 17.10. – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
    - w środę 18.10. – święto św. Łukasza, Ewangelisty
    - w piątek 20.10. – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera
  1. Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że podczas ubiegłotygodniowej kwesty przeznaczonej na dalszą renowację naszej świątyni oraz z wpłat na konto remontowe parafii i konto stowarzyszenia zebrano 4 538,27 zł. Bóg zapłać za wspieranie tego szczytnego celu.
  1. W dzisiejszą niedzielę w Kościele w Polsce obchodzimy XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Cywilizacja Życia”. Po Mszy św. o godz. 9:30, 11:00 oraz w Skrzynce o 12:30 obejrzymy montaż słowno-muzyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży naszej parafii. Dziękujemy dzieciom, młodzieży, Pani Bożenie i wszystkim jej współpracownikom za przygotowanie tego przedstawienia.
    Na zakończenie każdej Mszy świętej będzie możliwość złożenia ofiary do puszek na tzw. Dzieło Nowego Tysiąclecia, tj. fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.
  1. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy codziennie o godz. 17:30. Różaniec dla dzieci i młodzieży – w czwartki o godz. 17:00.
  1. W październiku środowa Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona jest z nabożeństwem różańcowym, a w piątki polecamy Miłosierdziu Bożemu naszych zmarłych w modlitwie różańcowej o godz. 17:30.
  1. Przy wyjściach z kościoła można zabrać kartki wypominkowe. Prosimy, aby imiona i nazwiska zmarłych wypisywać czytelnie, w mianowniku. Wypełnione kartki można składać w skarbonie umieszczonej przed ołtarzem.
  1. W najbliższy piątek 20.10. przy naszym kościele odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, prowadzona przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio”, która jest organizacją społeczną katolików świeckich i duchownych. Prosimy, aby elektrośmieci przynosić na plac przy zakrystii najpóźniej do godz. 13:30, ponieważ o 14:00 odbędzie się wywóz sprzętu.
  1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.
  1. W minionym tygodniu odeszła do Pana: +Halina SulejWieczny odpoczynek racz jej dać Panie…