OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 17.09.2023 r.

XXIV Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
    - w poniedziałek 18.09. – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski
    - w środę 20.09. – wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon prezbitera, Pawła Hong Hasang i Towarzyszy męczenników
    - w czwartek 21.09 - święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
    - w sobotę 23.09. - wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny prezbitera
  1. Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że podczas ubiegłotygodniowej kwesty przeznaczonej na dalszą renowację naszej świątyni oraz z wpłat na konto remontowe parafii i konto stowarzyszenia zebrano 3606 zł. Bóg zapłać za wspieranie tego szczytnego celu.
  1. Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów przed wyjazdem na Jasną Górę dzisiaj po Mszy św. o 11:00.
  1. W minionym tygodniu nasza parafia zakupiła organy cyfrowe Johannus model Opus 25 Deluxe. Organy zostały sprowadzone z Holandii. Mimo że jest to instrument używany, jego stan techniczny jest oceniany jako idealny, porównywalny z nowym zestawem. Dla osób które nie miały okazji wejść na chór i nie widziały nowego instrumentu została przygotowana prezentacja zdjęć pod chórem przy wyjściu od Pl. Wolności. Osoby, które chciałyby mieć swój wkład w pokryciu kosztów zakupu tego instrumentu mogą złożyć ofiarę do skarbony pod chórem.
  1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.