OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 20.08.2023 r.

XX Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
    - w poniedziałek 21.08. – wspomnienie św. Piusa X, papieża
    - we wtorek 22.08. – wspomnienie NMP Królowej
    - w czwartek 24.08. – święto św. Bartłomieja Apostoła
    - w sobotę 26.08. – uroczystość NMP Częstochowskiej
  1. Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że podczas ubiegłotygodniowej kwesty przeznaczonej na dalszą renowację naszej świątyni oraz z wpłat na konto remontowe parafii i konto stowarzyszenia zebrano 3785,50 zł. Podczas odpustowej biesiady ze wszystkich przedsięwzięć pozyskano 20 285,58 zł. Bóg zapłać za wspieranie tego szczytnego celu.
  1. Składamy najserdeczniejsze wyrazy wdzięczności wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i organizację naszego patronalnego święta – odpustu i XII Lipiańskiej Odpustowej Biesiady. Szczególne dziękujemy Stowarzyszeniu „Zaczynaj”, Gminie Lipiany wraz z jednostkami organizacyjnymi, Kołu Biblijnemu, Żywemu Różańcowi, Apostołom, wszystkim grupom duszpasterskim, Strażakom, tym, którzy włączyli się w przygotowanie pierogów oraz ciasta, dostarczającym produkty i pomagającym na różne sposoby w przygotowaniu i przebiegu tej uroczystości, jak również wszystkim jej Uczestnikom i Gościom za wspólną modlitwę, zabawę i złożone ofiary.
  1. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ojca Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej, który będzie głosić Słowo Boże i rozprowadzać kalendarze misyjne na 2024 rok. Ofiary złożone przy okazji nabywania kalendarza przeznaczone będą na działalność misyjną Zgromadzenia.
  1. Do sakramentu spowiedzi można przystąpić w dni powszednie przed wieczorną Mszą św.
  1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: +Teresa Zielińska, +Antoni Borkowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
  1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.