OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 13.08.2023 r.

XIX Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
    - w poniedziałek 14.08. – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
    - w czwartek 17.08. – wspomnienie św. Jacka, prezbitera
  1. Dzisiaj Stowarzyszenie „Zaczynaj” prowadzi comiesięczną kwestę na dalszą renowację naszej świątyni. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.
  1. We wtorek przeżywać będziemy nasz odpust parafialny ku czci NMP Wniebowziętej.  W tym dniu obowiązywał będzie zmieniony plan sprawowania Mszy św.: w Skrzynce o 9:30, a w Lipianach o 8:00 i o 12:00 – suma odpustowa, którą odprawi ks. Krzysztof Żuk. Po sumie odpustowej na Placu Wolności rozpocznie się XII Lipiańska Odpustowa Biesiada której organizatorami są: Parafia, Stowarzyszenie „Zaczynaj” oraz Gmina Lipiany wraz z jednostkami organizacyjnymi.
    Zapraszamy do wspólnej modlitwy i zabawy. Niech Święto Naszej Parafii będzie radosnym dniem dla wszystkich mieszkańców Lipian i naszych Gości. Szczegóły na plakatach.
    Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 18:00.
    Lepienie pierogów będzie miało miejsce w poniedziałek od godz. 10:00 w Domu Kultury, natomiast ciasta można przynosić we wtorek od godz. 10:00 na Plac Wolności do przyczepy-lodówki.
    We wtorek po sumie odpustowej na Placu Wolności rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejsze wiązanki kwiatowo-ziołowe, które będą poświęcane na każdej Mszy św. w kościele.
    W związku z organizacją Biesiady Odpustowej prosimy o nieparkowanie samochodów na Placu Wolności od dzisiaj od godz. 18:00 do wtorku 15.08 do godz. 24:00.
  1. Do sakramentu spowiedzi można przystąpić w dni powszednie przed wieczorną Mszą św.
  1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.