OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 06.08.2023 r.

Święto Przemienienia Pańskiego

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
    - we wtorek 08.08. – wspomnienie św. Dominika, prezbitera
    - w środę 09.08. – święto św. Teresy Benedykty od krzyża, dziewicy i męczennicy, współpatronki Europy
    - w czwartek 10.08. – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
    - w piątek 11.08. – wspomnienie św. Klary, dziewicy
  1. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca, na zakończenie każdej Mszy św. kłaniamy się przed Najświętszym Sakramentem, aby przyzywać łask Bożych. Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  1. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca Stowarzyszenie „Zaczynaj” przeprowadzi comiesięczną kwestę na dalszą renowację naszej świątyni.
  1. Już dziś pragniemy zaprosić na uroczystości odpustowe ku czci NMP Wniebowziętej, które będą miały miejsce we wtorek 15 sierpnia. W tym dniu obowiązywał będzie zmieniony plan sprawowania Mszy św.: w Skrzynce o 9:30, a w Lipianach o 8:00 i o 12:00 – suma odpustowa, którą odprawi ks. Krzysztof Żuk. Po sumie odpustowej na Placu Wolności rozpocznie się XII Lipiańska Odpustowa Biesiada której organizatorami są: Parafia, Stowarzyszenie „Zaczynaj” oraz Gmina Lipiany wraz z jednostkami organizacyjnymi.
    Zapraszamy do wspólnej modlitwy i zabawy. Niech Święto Naszej Parafii będzie radosnym dniem dla wszystkich mieszkańców Lipian i naszych Gości. Szczegóły na plakatach.
    Bardzo prosimy wszystkich Parafian o pomoc w przygotowaniu festynu. Szczególną prośbę kierujemy do tych, którzy potrafią piec ciasta. Wypieki rozchodzą się bardzo szybko, stale ich brakuje, więc każde ciasto będzie na wagę złota. Prosimy również o pomoc w lepieniu pierogów.
    Sprzątanie generalne kościoła przed odpustem odbędzie się w sobotę 12.08. o godz. 9:00, zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy.
  1. Do sakramentu spowiedzi można przystąpić w dni powszednie przed wieczorną Mszą św.
  1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.