OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 23.07.2023 r.

XVI Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
    - w poniedziałek 24.07. – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
    - we wtorek 25.07. – święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie dowolne św. Krzysztofa
    - w środę 26.07. – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP
    - w sobotę 29.07. – wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza
  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna tzw. Tydzień Św. Krzysztofa, w którym szczególną modlitwą otaczamy kierowców i podróżujących. Dlatego dziś ofiarami do puszek można wspomóc zakup środków transportu dla misjonarzy w ramach akcji „1 grosz za 1 szczęśliwie przejechany kilometr”. Poświęcenie pojazdów będzie miało miejsce we wtorek po Mszy św. wieczornej.
  1. Do sakramentu spowiedzi można przystąpić w dni powszednie przed wieczorną Mszą św.
  1. Nasza Parafia organizuje jesienną autokarową pielgrzymkę trasą: Skrzatusz, Kruszwica, Licheń, Kalisz, Częstochowa w terminie 21-23.09.2023 r. Koszt pielgrzymki wynosi 520 zł. Należność należy wpłacić: połowę do 10 sierpnia, drugą połowę do 10 września. Koszt obejmuje przejazd autokarem, ubezpieczenie, dwa noclegi i jedno śniadanie. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.
  1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: +Leszek Sacharczuk, + Jan Baryła i +Maria Stefaniak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
  1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.