OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 30.04.2023 r.

IV Niedziela Wielkanocna

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
    - w poniedziałek 01.05. – wspomnienie dowolne św. Józefa rzemieślnika
    - we wtorek 02.05. – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
    - w czwartek 04.05 – wspomnienie św. Floriana, męczennika
    - w sobotę 06.05 – święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów
  1. Jutro rozpoczynamy Maryjny miesiąc maj. Na Nabożeństwa Majowe zapraszamy codziennie o 17:45, z wyjątkiem środy 03.05. Piątkowa Koronka do Bożego Miłosierdzia połączona będzie z Nabożeństwem Majowym.
  1. W środę 03.05. obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Tego dnia Msze Św. będą sprawowane o 8:00, 11:00 i 18:00, a w Skrzynce o 9:30. Na zakończenie każdej Mszy św. odmówimy litanię loretańską do NMP. Nie będzie dodatkowego nabożeństwa Majowego o 17:45 ani nowenny do MB Nieustającej Pomocy. Msza Św. o 11:00 będzie tradycyjnie odprawiona w intencji Ojczyzny z racji Święta Konstytucji 3-go Maja oraz w intencji OSP Lipiany z racji przypadającego następnego dnia patronalnego święta strażaków – wspomnienia liturgicznego Św. Floriana męczennika.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17:30 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, która zakończy się nabożeństwem majowym. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną Mszą św. i od godz. 17:00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8:30. Zapraszamy na nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca na godz. 17:00.
  1. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Na zakończenie każdej Mszy św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem i odmówimy litanię loretańską do NMP. Nie będzie tego dnia dodatkowego nabożeństwa Majowego o 17:45. Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: +Genowefa Kaźmierska i +Adam Stankowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
  1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.