OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 09.04.2023 r.

Niedziela Zmartwychwstania

1. W Wielką Noc przeżyliśmy Zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa. W czasie Wigilii Paschalnej – pierwszej i najważniejszej Mszy Wielkanocnej Kościół stopniowo odsłaniał nam tajemnicę Zmartwychwstania Chrystusa i obdarzał nas mocą powstania ze śmierci grzechu do nowego życia w łasce. Dziś przeżywamy Pierwszy dzień Świąt. Spotykamy Zmartwychwstałego Chrystusa, jak Maria Magdalena i Apostołowie w Wieczerniku i przyjmujemy dar pokoju, którym Zmartwychwstały Pan obdarzał swoich Uczniów.
  1. Dzisiaj Stowarzyszenie „Zaczynaj” prowadzi comiesięczną kwestę na dalszą renowację naszej świątyni, zwłaszcza na odnowienie witraży. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.
  1. Jutro w drugi dzień świąt - w Poniedziałek Wielkanocny, taca tradycyjnie zbierana będzie na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego. Przypominamy, że również jutro nie będzie Mszy Św. o 8:00.
  1. W najbliższy piątek w Oktawie Zmartwychwstania nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
  1. Koronkę do Miłosierdzia Bożego w ramach Nowenny przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia odmawiać będziemy codziennie na rozpoczęcie wieczornej Mszy Świętej.
  1. Wszystkim Uczestniczącym w Wielkotygodniowych Liturgiach za wspólnotę wiary i modlitwy, składamy serdeczne – Bóg zapłać. Pragniemy także podziękować tym, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie i przeżycie najważniejszych tajemnic naszej wiary.
  1. Za tydzień przeżywać będziemy uroczystość Miłosierdzia Bożego, która kończy tzw. Oktawę Wielkanocy, jedną wielką trwającą nieprzerwanie osiem dni Uroczystość Zmartwychwstania.
  1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy przeżycia Zmartwychwstania Pana jak najgłębiej. Niech świętowanie Zmartwychwstania Chrystusa i nam samym pomoże powstać z grzechu i wzrastać ku świętości.