OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 12.03.2023 r.

III Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj Stowarzyszenie „Zaczynaj” prowadzi comiesięczną kwestę na dalszą renowację naszej świątyni, zwłaszcza na odnowienie witraży. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.
  1. Przy wyjściu z kościoła można nabywać świece Caritas na wielkanocny stół. Duża świeca kosztuje 25 zł, świeca jajko - 18 zł, baranek 6 zł. Dochód z tej sprzedaży zasila dzieła charytatywne Caritas. Bóg Zapłać także za wspieranie tych dzieł w Kościele. Można również zabrać torby charytatywne Caritas, na których są zapisane istotne informacje o produktach, które można ofiarować najuboższym z naszej parafii. Prosimy, aby wypełnione torby składać w zakrystii.
  1. W Wielkim Poście zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o 17:00 dla uczniów Zespołu Szkół, a o 17:30 dla dorosłych. Na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy w każdą niedzielę o 17:15. Na Gorzkich Żalach zbierać będziemy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Ofiary na kwiaty można również składać do skarbony wystawionej przed ołtarzem.
  1. W każdy piątek Wielkiego Postu na rozpoczęcie Mszy św. wieczornej odmówimy w ramach aktu pokutnego jedną dziesiątkę Koronki do Miłosierdzia Bożego za naszych zmarłych.
  1. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Medjugorie i na Bałkany w terminie 04-13.07. Szczegóły, program i zapisy w zakrystii.
  1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.