OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 19.02.2023 r.

VII Niedziela Zwykła

1. Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że podczas ubiegłotygodniowej kwesty przeznaczonej na dalszą renowację naszej świątyni, zwłaszcza na odnowienie witraży oraz z wpłat na konto remontowe parafii i konto stowarzyszenia zebrano 3486 zł i 1 €. Bóg zapłać za wspieranie tego szczytnego celu.
  1. W dzisiejszą niedzielę prowadzona jest zbiórka do puszek Caritas na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Bóg zapłać za wasze ofiary, które są oznaką naszej ludzkiej solidarności z poszkodowanymi.
  1. 22.02. w Środę Popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem głów popiołem na znak rozpoczęcia pokuty sprawować będziemy o godz. 10:00 i 18:00, a w Skrzynce o 16:00 (nie ma Mszy św. o godz. 7:00). Tego dnia obowiązuje post ścisły – osoby powyżej 14-tego roku życia zobowiązane są do powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych, natomiast osoby miedzy 18-tym i 60-tym rokiem życia zobowiązane są ponadto do ograniczenia ilości pokarmów do trzech posiłków, w tym tylko jeden można spożyć do syta. Cały Wielki Post jest czasem pokuty i podczas jego trwania mamy powstrzymać się od organizowania i uczestnictwa w zabawach. Spowiedź św. w Środę Popielcową przed Mszą św. o godz. 10:00 i 18:00.
  1. W najbliższą środę z racji na Popielec nie będzie Nowenny do MB Nieustającej Pomocy, lecz tylko Msza św. w wielu intencjach.
    We wszystkie piątki Wielkiego Postu na rozpoczęcie Mszy św. wieczornej odmówimy w ramach aktu pokutnego jedną dziesiątkę Koronki do Miłosierdzia Bożego za naszych zmarłych.
  1. Zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17:30. Na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy w każdą niedzielę o 17:15.
  1. W czasie ferii zimowych, do soboty 25.02., w tygodniu nie będzie Mszy św. o godz. 7:00.
  1. Rekolekcje Wielkopostne dla Parafii i dla Zespołu Szkół przeżywać będziemy od V Niedzieli Wielkiego Postu, tj. od 26.03.
  1. Nasza parafia organizuje wakacyjną pielgrzymkę do Medjugorie i na Bałkany w terminie 04-13.07. Szczegóły, program i zapisy w zakrystii.
  1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.