OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 08.01.2023 r.

Niedziela Chrztu Pańskiego

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Tradycja polska wydłuża jednak bożonarodzeniowy wystrój kościołów i śpiew kolęd do 02.02. czyli święta Ofiarowania Pańskiego. Na Mszy św. o 9:30 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. odnowią przyrzeczenia chrzcielne. Po Mszy św. o godz. 9:30 odbędzie się w kościele spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci komunijnych.
  1. Dzisiaj Stowarzyszenie „Zaczynaj” prowadzi comiesięczną kwestę na dalszą renowację naszej świątyni, zwłaszcza na odnowienie witraży w nawie głównej. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.
  1. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną wyjątkowo w najbliższy piątek 13.01. od godz. 10:00.
  1. W miesiącu styczniu, z racji na kolędę, Msze św. w dni powszednie sprawujemy tylko o godz. 7:00. W środy dodatkowo sprawujemy Mszę św. z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy o godz. 9:00, a w piątki także o 9:00 Mszę św. z Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji naszych bliskich zmarłych.
  1. Trwa wizyta duszpasterska – kolęda. W tym roku z kolędą odwiedzamy wyłącznie te osoby i rodziny, które dostarczyły zgłoszenia z zaproszeniem kapłana na wizytę duszpasterską. Plan kolędy na ten tydzień:

- poniedziałek 09.01. od godz. 15:00 – Pl. Wolności, Oświęcimska, Górna

- wtorek 10.01. od godz. 15:00 – Barlinecka, Leśna

- środa 11.01. od godz. 15:00 – Sienkiewicza

- czwartek 12.01. od godz. 15:00 – Sikorskiego Nieparzyste

- piątek 13.01. od godz. 15:00 – Bema

- sobota 14.01. od godz. 10:00 – Sikorskiego Parzyste, Łubinowa, Makuszyńskiego, Zaułek

1. W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 11:00 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu zespołu Sonata.
  1. W czasie trwania kolędy biuro parafialne będzie nieczynne. Na indywidualną wizytę w biurze można umówić się mailowo, telefonicznie lub w zakrystii.
  1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.