OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 01.01.2023 r.

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
    - w poniedziałek 02.01. – wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu biskupa i doktora Kościoła
  1. Dziś po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  1. W piątek 06.01. przeżywamy uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. Trzech Króli. Msze Święte w porządku niedzielnym. Na wszystkich Mszach poświęcimy wodę, kadzidło i kredę. Tego dnia nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
    Spowiedź pierwszopiątkowa podczas każdej Mszy świętej.
    Ze względu na piątkową uroczystość i wizytę kolędową, odwiedziny chorych z posługą sakramentalną wyjątkowo tydzień później, tj. w piątek 13.01. od godz. 10:00.
    Zapraszamy na nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca na godz. 17:00.
  1. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. odnowią przyrzeczenia chrzcielne na Mszy św. o godz. 9:30. Zapraszamy ze świecami. Po Mszy św. o godz. 9:30 odbędzie się w kościele spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w Lipianach. Na tym spotkaniu poruszona zostanie m.in. sprawia alb komunijnych.
  1. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca Stowarzyszenie „Zaczynaj” przeprowadzi comiesięczną kwestę na dalszą renowację naszej świątyni, zwłaszcza na pokrycie kosztów odnowienia witraży. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.
  1. W tym tygodniu Msze św. w dni powszednie sprawujemy tylko o godz. 7:00. W najbliższą środę dodatkowo sprawujemy Mszę św. z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy o godz. 9:00.
  1. Trwa wizyta duszpasterska – kolęda. W tym roku z kolędą odwiedzamy wyłącznie te osoby i rodziny, które dostarczyły zgłoszenia z zaproszeniem kapłana na wizytę duszpasterską. Plan kolędy na ten tydzień:

- poniedziałek 02.01. od godz. 15:00 – Niepodległości i Armii Krajowej

- wtorek 03.01. od godz. 15:00 – Wodna, Szkolna, Mickiewicza, Jedności Narodowej tylko bloki (tj. klatki  17a, b, c, d)

- środa 04.01. od godz. 15:00 – Jedności Narodowej (pozostałe numery)

- czwartek 05.01. od godz. 15:00 – Różana, Nad Myślą, Konwaliowa, Kościuszki

- sobota 07.01. od godz. 10:00 – Mostowa, Myśliborska, Kopernika, Prądnik, Osetna, Żeromskiego, Królewiecka, Kresowa, Wileńska

1. W czasie trwania kolędy biuro parafialne będzie nieczynne. Na indywidualną wizytę w biurze można umówić się mailowo, telefonicznie lub w zakrystii.
  1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.