OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 25.12.2022 r.

Uroczystość Narodzenia Pańskiego

1. Jutro 26.12. Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana męczennika. Msze św. są sprawowane w porządku niedzielnym za wyjątkiem Mszy św. o godz. 8:00.
    Na Mszy św. o godz. 11:00 święcimy owies. Taca zbierana tego dnia jest przeznaczona na wsparcie Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego i KULu.
  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
    - we wtorek 27.12. – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Tego dnia w kościele święcimy wino na pamiątkę opatrznościowego uchronienia św. Jana przed śmiercią po wypiciu zatrutego wina.
    - w środę 28.12. – święto Świętych Młodzianków Męczenników
    - w piątek 30.12. – święto Świętej Rodziny, na Mszy św. o godz. 7:00 i 9:00 nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
  1. W sobotę 31.12. przeżywamy ostatni dzień roku kalendarzowego. Msza św. o godz. 7:00 oraz o godz. 17:00 (z nabożeństwem dziękczynnym na zakończenie Starego Roku).
  1. W następną niedzielę 01.01. obchodzimy uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to święto nakazane, w które obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy św. Tego dnia Msze św. są odprawiane w porządku niedzielnym za wyjątkiem Mszy św. o godz. 8:00. Z racji, że jest to pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  1. Od wtorku Msze św. w dni powszednie sprawujemy tylko o godz. 7:00. W środy dodatkowo sprawujemy Mszę św. z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy o godz. 9:00, a w piątki także o 9:00 Mszę św. z Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji naszych bliskich zmarłych.
  1. W tygodniu po Świętach biuro parafialne będzie nieczynne.
  1. Rozpoczynamy wizytę duszpasterską – tzw. kolędę. W tym roku z kolędą będziemy odwiedzali wyłącznie te osoby i rodziny, które dostarczyły zgłoszenia z zaproszeniem kapłana na wizytę duszpasterską. Plan kolędy na ten tydzień:

- środa 28.12. od godz. 10:00 – Żarnowo, Miedzyń, Skrzynka

- czwartek 29.12. od godz. 15:00 – Polna, Kochanowskiego, Os. Podmiejskie, Pyrzycka, Małcz, Gorzowska, Brzechwy, Mironów, Szpacza, Kormoranów, Żwirowa, Dębiec

- piątek 30.12. od godz. 15:00 – Okrzei, Lipowa, Traugutta

Po zakończeniu odwiedzin indywidualnych będzie zorganizowane w styczniu spotkanie w kościele dla wszystkich osób, które chcą spotkać się na wspólnym kolędowaniu, a nie przyjmowały kolędy w swoim domu. Będzie także wyznaczony termin kolędy uzupełniającej.

1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.