OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 18.12.2022 r.

IV Niedziela Adwentu

1. Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że podczas ubiegłotygodniowej kwesty przeznaczonej na dalszą renowację naszej świątyni, zwłaszcza na odnowienie witraży oraz z wpłat na konto remontowe parafii i konto stowarzyszenia zebrano 3554,79 zł. Bóg zapłać za wspieranie tego szczytnego celu.
  1. W dzisiejszą IV niedzielę Adwentu rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Głosi je o. Wiesław, Misjonarz Oblat Maryi Niepokalanej. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w dzisiejszą niedzielę na wszystkich Mszach św. oraz w poniedziałek i wtorek na Mszach św. o godz. 10:00 i 18:00, a w Skrzynce o godz. 16:30. W tych dniach nie będzie Mszy św. o godz. 7:00. Spowiedź św. rekolekcyjna i przedświąteczna będzie w poniedziałek i wtorek od 9:30 i od 17:30.
  1. W ostatnim tygodniu Adwentu Msze św. Roratnie w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 18:00. Przed wieczornymi Mszami św. (do piątku włącznie) śpiewamy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Składamy serdeczne podziękowanie Paniom Łucji, Ewie i Renacie za prowadzenie tej modlitwy.
  1. W sobotę będzie jeszcze odprawiona Msza św. o godz. 7:00.
    Tego dnia przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia. Wieczerzę Wigilijną rozpocznijmy od odczytania opisu ewangelicznego narodzenia Jezusa Chrystusa, modlitwy, śpiewu kolędy i przełamania się opłatkiem. Msze św. Pasterki sprawujemy 24.12. w Skrzynce o godz. 21:30 i w Lipianach o godz. 24:00.
  1. W niedzielę 25.12. w Uroczystość Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 8:00.
  1. Opłatki można jeszcze nabyć w zakrystii. Natomiast świece Caritas można zakupić przed wejściem do kościoła.
  1. Prosimy, aby zgłoszenia z zaproszeniem na kolędę wrzucać do skarbony umieszczonej przed ołtarzem najpóźniej do dzisiejszej niedzieli. Od Świąt Bożego Narodzenia będziemy ogłaszali plan kolędy.
  1. Gmina Lipiany oraz Fundacja „Pro Populo” prowadzą zbiórkę darów na przedświąteczne paczki dla uczniów polskiej szkoły we Lwowie. Upominki w postaci słodyczy czy pomocy naukowych można składać przy wyjściach z kościoła. Wolontariusze Gminy Lipiany zbierają dziś również wpłaty do puszek.
  1. Dziękujemy serdecznie za włączenie się w świąteczne akcje „Paczuszka dla maluszka” oraz „Torba miłosierdzia”.
  1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.