OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 11.12.2022 r.

III Niedziela Adwentu

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
    - we wtorek 13.12. – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
    - w środę 14.12. – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła
  1. Dziś na Mszy św. o godz. 9:30 zostaną poświęcone medaliki i krzyżyki dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej.
  1. Dzisiaj Stowarzyszenie „Zaczynaj” prowadzi comiesięczną kwestę na dalszą renowację naszej świątyni, zwłaszcza na odnowienie witraży w nawie głównej. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.
  1. Zapraszamy na Mszę św. i spotkanie formacyjne młodzież klas VIII szkoły podstawowej, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Msza św. i spotkanie odbędą się we wtorek 13.12. o godz. 18:00 w kościele.
  1. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w przyszłą IV niedzielę Adwentu. Wygłosi je o. Wiesław, Misjonarz Oblat Maryi Niepokalanej. Rekolekcje potrwają do wtorku.
  1. Poświęcone opłatki można nabyć w zakrystii. Natomiast świece Caritas można zakupić przed wejściem do kościoła.
  1. Prosimy, aby paczki z darami w ramach akcji „Paczuszka dla maluszka” oraz torby miłosierdzia przynosić najpóźniej do niedzieli 18.12.
  1. W sobotę 17.12. o godz. 9:00 odbędzie się przedświąteczne sprzątanie generalne kościoła. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy.
  1. Msze św. Roratnie – przygotowanie na spotkanie z przychodzącym Jezusem Chrystusem w duchu Maryjnym sprawujemy w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 18:00.
  1. Przy wyjściach z kościoła są dostępne indywidualne zgłoszenia, przez które zapraszamy księdza z kolędą do swojego domu. Zgłoszenia prosimy wrzucać do skarbony umieszczonej przed ołtarzem do następnej niedzieli 18.12. Po Świętach Bożego Narodzenia będzie ogłaszany plan kolędy. Dla osób obawiających się o swoje zdrowie będą organizowane spotkania kolędowe w kościele.
  1. Gmina Lipiany oraz Fundacja „Pro Populo” prowadzą zbiórkę pieniędzy i darów na przedświąteczne paczki dla uczniów polskiej szkoły we Lwowie. Dzieci uczą się ostatnio w trudnych warunkach, w strachu, często bez wody i prądu. Przedświąteczne upominki to lipiański dar serca dla lwowskich dzieci. Upominki w postaci słodyczy czy pomocy naukowych można składać przy wyjściu z kościoła, wpłat do puszek można dokonać podczas lipiańskiego jarmarku bożonarodzeniowego o godz. 12:00, a także w Urzędzie Stanu Cywilnego w Lipianach w pozostałe dni tygodnia. Akcja trwa do 18 grudnia.
  1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.