OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 04.12.2022 r.

II Niedziela Adwentu

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
    - w środę 07.12. – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
    - w czwartek 08.12. – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
  1. Z racji na pierwszą niedzielę miesiąca na zakończenie każdej Mszy św. kłaniamy się przed Najświętszym Sakramentem i prosimy o dobre przeżycie kolejnego roku liturgicznego.
    Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  1. W czwartek 08.12., w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny zostanie odprawione nabożeństwo zwane "Godziną łaski dla świata". Tego dnia zapraszamy do naszego kościoła o godz. 12:00 na wspólną modlitwę.
  1. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca Stowarzyszenie „Zaczynaj” przeprowadzi comiesięczną kwestę na dalszą renowację naszej świątyni, na pokrycie kosztów odnowienia witraży w nawie głównej. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.
  1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9:30 zostaną poświęcone medaliki i krzyżyki dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej.
  1. Rekolekcje adwentowe w tym roku rozpoczniemy wyjątkowo w IV niedzielę Adwentu.
  1. Poświęcone opłatki można nabyć w zakrystii. Natomiast świece Caritas można zakupić przed wejściem do kościoła, mała świeca w cenie 9 zł, świeca kula – 22 zł, świeca duża – 25 zł.
  1. Podobnie jak w ubiegłym roku, Fundacja Małych Stópek organizuje świąteczną akcję „Paczuszka dla maluszka”. Zachęcamy do zabrania specjalnej bombki, która wisi na choince (na niej znajdują się wszystkie potrzebne informacje). Jest to szlachetna forma pomocy samotnym mamom i ich małym dzieciom, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Prosimy, aby paczki z darami przynosić najpóźniej do niedzieli 18.12.
  1. Msze św. Roratnie – przygotowanie na spotkanie z przychodzącym Jezusem Chrystusem w duchu Maryjnym sprawować będziemy w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 18:00, w Skrzynce we wtorki o 16:30. Prosimy, by nie tylko dzieci przynosiły lampiony, dorośli mogą przynosić świece. W Adwencie przed wieczornymi Mszami św. śpiewać będziemy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
  1. W tym roku, z racji na zmniejszenie pandemii wracamy do praktyki wizyty duszpasterskiej, tzw. kolędy. Jednak będzie miała ona nieco inną formę. Przy wyjściach z kościoła są dostępne indywidualne zgłoszenia, przez które zapraszamy księdza z kolędą do swojego domu, pod konkretny adres. Prosimy aby wpisać imię i nazwisko, swój dokładny adres zamieszkania i telefon kontaktowy. Zgłoszenia prosimy wrzucać do skarbony umieszczonej przed ołtarzem do niedzieli 18.12. Po Świętach Bożego Narodzenia będzie ogłaszany plan kolędy, tj. terminy, kiedy księża będą odwiedzali parafian z konkretnych ulic. Dla osób obawiających się o swoje zdrowie będą organizowane spotkania kolędowe w kościele, podobnie jak to było w ubiegłych dwóch latach.
  1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.