OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 20.11.2022 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
    - w poniedziałek 21.11. – Ofiarowanie NMP
    - we wtorek 22.11. – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
    - w czwartek 24.11. – wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy męczenników
  1. Obchodzimy dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która rozpoczyna ostatni tydzień roku liturgicznego. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy radosny czas przygotowania na spotkanie przychodzącego Pana. Pierwsza część Adwentu ma charakter eschatologiczny i przygotowuje nas na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów. Druga część, rozpoczynająca się 17 grudnia, ma charakter nowenny przygotowującej nas na świętowanie pierwszego przyjścia Pana Jezusa, czyli do Świąt Bożego Narodzenia. Pierwsza niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny.
  1. Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że podczas ubiegłotygodniowej kwesty przeznaczonej na dalszą renowację naszej świątyni, zwłaszcza na odnowienie witraży oraz z wpłat na konto remontowe parafii i konto stowarzyszenia zebrano 3615,57 zł. Bóg zapłać za wspieranie tego szczytnego celu.
  1. Od przyszłej niedzieli w zakrystii będzie można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny. Natomiast świece Caritas będzie można zakupić przed wejściem do kościoła.
  1. W środy zapraszamy na Mszę św. z nowenną do MB Nieustającej Pomocy na godz. 18:00, a w piątki polecamy Miłosierdziu Bożemu naszych zmarłych w modlitwie wypominkowej z Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:30.
  1. Nabożeństwa wypominkowe odprawiane są codziennie do soboty włącznie o godz. 17:30.
  1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.