OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 21.08.2022 r.

XXI Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
    - w poniedziałek 22.08. – wspomnienie NMP Królowej
    - w środę 24.08. – święto św. Bartłomieja Apostoła
    - w piątek 26.08. – uroczystość NMP Częstochowskiej (ze względu na przypadającą uroczystość, tego dnia nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych)
    - w sobotę 27.08. – wspomnienie św. Moniki
  1. W dzisiejszą niedzielę o godz. 18:00 odbędzie się Msza św. koncelebrowana z prośbą o uzdrowienie z ciężkiej choroby nowotworowej Szymona. Po Mszy św., tj. o godz. 18:45 w kościele będzie miała miejsce modlitwa błagalna i uwielbienie Pana Boga w intencji Szymona, zakończone Apelem Jasnogórskim i błogosławieństwem. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w tej ważnej intencji.
  1. Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że podczas ubiegłotygodniowej kwesty przeznaczonej na dalszą renowację naszej świątyni, zwłaszcza na pokrycie kosztów odnowienia witraży w prezbiterium oraz z wpłat na konto remontowe parafii i konto stowarzyszenia zebrano 3717,77 zł. Podczas odpustowej biesiady ze wszystkich przedsięwzięć pozyskano 18 991,78 zł. Bóg zapłać za wspieranie tego szczytnego celu.
  1. Składamy najserdeczniejsze wyrazy wdzięczności wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i organizację naszego patronalnego święta – odpustu i XI Lipiańskiej Odpustowej Biesiady. Szczególne dziękujemy Stowarzyszeniu „Zaczynaj”, Gminie Lipiany wraz z jednostkami organizacyjnymi, Kołu Biblijnemu, Żywemu Różańcowi, Apostołom, wszystkim grupom duszpasterskim, Strażakom, tym, którzy włączyli się w przygotowanie pierogów oraz ciasta, dostarczającym produkty i pomagającym na różne sposoby w przygotowaniu i przebiegu tej uroczystości, jak również wszystkim jej Uczestnikom i Gościom za wspólną modlitwę, zabawę i złożone ofiary.
  1. Do sakramentu spowiedzi można przystąpić jedynie w dni powszednie przed wieczorną Mszą św.
  1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.