OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 14.08.2022 r.

XX Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
    - w środę 17.08. – wspomnienie św. Jacka, prezbitera
    - w sobotę 20.08. – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
  1. Dzisiaj Stowarzyszenie „Zaczynaj” prowadzi comiesięczną kwestę na dalszą renowację naszej świątyni, zwłaszcza na pokrycie kosztów odnowienia witraży w prezbiterium. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.
  1. Jutro przeżywać będziemy nasz odpust parafialny ku czci NMP Wniebowziętej. W tym dniu obowiązywał będzie następujący plan sprawowania Mszy św.: w Skrzynce o 9:30, a w Lipianach o 8:00, 9:30 i o 12:00 – suma odpustowa. Po sumie odpustowej, na Placu Wolności rozpocznie się XI Lipiańska Odpustowa Biesiada której organizatorami są: Parafia, Stowarzyszenie „Zaczynaj” oraz Gmina Lipiany wraz z jednostkami organizacyjnymi.
    Zapraszamy do wspólnej modlitwy i zabawy. Niech Święto Naszej Parafii będzie radosnym dniem dla wszystkich mieszkańców Lipian i naszych Gości.

Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 18:00.
    Lepienie pierogów będzie miało miejsce dzisiaj o godz. 13:00 w Domu Kultury, natomiast ciasta można przynosić jutro od godz. 10:00 na Plac Wolności do przyczepy-lodówki. Jutro po sumie odpustowej na Placu Wolności rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejsze wiązanki kwiatowo-ziołowe, które będą poświęcane na każdej Mszy św. w kościele.
    W związku z organizacją Biesiady Odpustowej prosimy o nieparkowanie samochodów na Placu Wolności od dzisiaj od godz. 18:00 do poniedziałku 15.08 do godz. 24:00.
  1. Nasza Parafia organizuje autokarową pielgrzymkę trasą: Katedra w Gnieźnie, Niepokalanów, Studzianna, Gidle, Jasna Góra w dniach 22-24.09. Koszt pielgrzymki wynosi 450 zł. Należność należy wpłacić: połowę do 20 sierpnia, drugą połowę do 10 września. Koszt obejmuje przejazd autokarem, ubezpieczenie, dwa noclegi i jedno śniadanie. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.
  1. Do sakramentu spowiedzi można przystąpić jedynie w dni powszednie przed wieczorną Mszą św.
  1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.