Pożegnalna Msza Święta ks.Roberta

KOCHANY KSIĘŻE ROBERCIE!

Dziękujemy Ci za wszystko,

Za spędzone wspólnie chwile,

Za to, że w świątyni naszej

Czas upływał nam tak mile.

Za jasełka z dzieciem w żłóbku,

Za wspólne kolędowania,

Za misteria Męki Pańskiej

I pasyjne rozważania.

Dziś nadeszła smutna chwila,

Pożegnania przykry czas,

Bardzo Ciebie więc prosimy,

Nie zapomnij nigdy nas!

Wspomnij czasem w swej modlitwie

O lipiańskich małych dzieciach,

A my także przyrzekamy

W paciorku o Tobie pamiętać.

Tymi słowami najmłodsi parafianie 15 sierpnia po Mszy Świętej o godzinie 11.30 pożegnali naszego wikarego ks. Roberta Żołnierzów. Po pięcioletnim pobycie w lipiańskiej parafii dekretem biskupa Archidiecezji Szczecińsko - Kamieńskiej ks. Robert został oddelegowany na administratora parafii p.w. Matki Boskiej Królowej Polski w Runowie Pomorskim.

Licznie przybyli parafianie podziękowali swojemu wikaremu za przeżyte chwile, za pięknie przygotowane misteria z okazji Bożego Narodzenia i Wielkanocy, za nostalgiczne występy jego zespołu „Muzyczne Emocje” podczas Odpustowych Biesiad na Rynku, za koncerty o tematyce bożenarodzeniowej i pasyjnej w kościele, ale przede wszystkim za głoszenie przepięknych i pobudzających do refleksji kazań i katechez. Życzymy Ci, Ks. Robercie, opieki Bożej, życzliwych nowych parafian, bogatych żniw w pracy duszpasterskiej  i dużo zdrowia.

Bożena Kryśków